Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Özellikleri ve Fiyatı belli oldu

Teknoloji severlerin merakle beklediği samsung galaxy s8 modelinin özellikleri ve Türkiye satış rakamları açıklandı. Beklentilerin üzerinde birfiyat etiketiyle satışa sunulan s8 ve s8 plus modeli 21 nisanda piyasaya çıkıyor.
samsung galaxy s8 ve s8 plus

Teknoloji severlerin yakından takip ettiği Samsung markasının yeni amiral gemisi Samsung galaxy s8 modelinin ve s8 plus Türkiye fiyatları belli oldu. Doların artması ile birlikte fiyatların uçtuğu ülkemizde s8 plus alabilmeniz için 5 bin tl’yi cebinizden çıkarmanız gerekiyor.

Samsung galaxy s8 modellerinde Infinity Display adını verdiği yeni özellik sayesinde özel görünüme sahip ekranını tanıttı.  Böylece samsung s8 Ekran çözünürlüğü 2960×440 px çözünürlüğünde 18.5:9 ekran oranında piyasaya sürüldü.

Fiziki Home Tuşu Kaldırıldı

Samsung yeni modelinde kölü değişikliklere giderek  daha önceki modellerden bilgiğimiz fiziki home tuşunu kaldırdı ve tuşu ekranın içine yerleştirdi. Ekranın altında home tuşu olmadığı için ekran telefonun  yaklaşık %80’lik bir kısmını kaplıyor.

Samsung galaxy s8 home tuşu kaldırıldı

Eskiden home tuşunun olduğu nokta basınca duyarlı halde yapılmış ve parmağınızla dokunduğunuzda bastığınızı hiddesebiliyorsunuz.

SAmsung galaxy s8 ve plus modelinde bu kadar özellik eklemesine rağmen ön yüzün neredeyse tamamına yakını ekranla kaplanmış durumda. Bu sayede 5.8 inç büyüklüğündeki ekranın neredeyse tamımını kullanabiliyor olacaksınız.

Galaxy S8 Fiyatları Cep Yakacak

21 nisandan sonra satışa çıkacak olmasına rağmen Türkiye satış fiyatları açıklandı ve bazı elektronik satış sitelerinde ön talepler toplanmaya başladı. Samsung galaxy s8 satış fiyatı 3.499 tl s8 plu ssahibi olmak isteyen kullanıcılar ise 4999 tl’yi ceplerinden çıkarmaları gerekiyor.

Samsung Bixby Nedir?

Samsung bixby galaxy s8 ve s8 plus modelleriyle birlikte kullanıma sunduğu yeni nesil sesli asistan diyebiliris. Daha önceleri google asistan ve microsoft cortana ve iphone siri  gibi diğer telefonlarda kullanılan sesli asistanlara rakip olarak geliştirdiği ve samsung modellerinde kullanmaya başlanılan bixby ile telefonuzdaki bir çok işlemi sesli asistan yardımıyla yapabiliyor olacaksınız.

Bixby Nasıl Kullanılır?

Diğer modellerden bildiğimiz sesli asistanlar gibi samsung bixby‘i çalıştırmak için telefonun sol bölümünden bulunanan ve bixby için özel olarak belirlenmiş tuşa basmanız veya cihazınıza bixby diye seslendiğinizde otomatik olarak bixby yardımcınız devreye girecek.  İlk olarak kullanmaya başladığınızda sesinizi tanıması için ses tanıtması yapmanız gerekiyor.

Samsung bixby şimdilik sadece Galaxy s8 ve s8 plus sahipleri kullanabilecek eskiye yönelik diğer samsung modellerini kullanalar şimdilik uygulamadan faydalanamıyor.  Ancak daha sonra çıkacak yeni modeller muhtemelen sesli asistanı destekliyor olacaktır.

samsung galaxy s8 plus

Samsung galaxy s8 Teknik Özellikleri

 • Ekran Boyutu: 5.8 inç
 • Ekran çözünürlüğü : 2K ( 2960*1440Px)
 • Gorilla glass 5 ekran koruma
 • 4 gb LPDDR4 Ram
 • 64 gb dahili hafıza
 • 12 mp f/1.7 arka kamera
 • 8 mp f/1.7 ön kemara
 • 3000 mAh Yerleşik batarya ( telefonun bataryası sabit çıkmıyor)
 • iris göz tarayıcısı
 • Bixby ( Samsung yeni çıkardığı konuşarak telefonu kullanma özelliği)
 •  Samsung s8 plusta ise aynı özelliklerin yanında 3500 mAh pil gücü ve 6.2 inç ekran boyutu yer alıyor.

Tasarım Özellikleri

Samsung telefonda daha önceden alıştığımız ekranın hemen altında yer alan kapasitif tuşlar kaldırılmış ve yerine ekranın içine gömülmüş tuşlar yerleştirilmiş.  Daha önceki s serilerinden daha büyük 5.8 inçlik bir ekran karmızıza çıkarken telefon boyut olarak çok değişmemiş.

Telefonun sol yan kısmında ses açma ve kapatma tuşlarının yanına bixby sanal asistan özelliğini kullanabileceğimiz kısa yol tuşu eklenmiş.  Telefonun ana ekranında tuşlar kaldırıldığı için daha önceki modellerde ön bölümde olan parmak okuyucu özelliği telefonun arkasına konulmuş.

samsung galaxy s8 tasarım özellikleri

Tüm özellikleri ve fiyatı göz önünde bulundurduğumuzda samsung galaxy s8 veya s8 plus telefon bu kadar para vermeye değer mi yoksa farklı bir model almayı mı düşünürsünüz?  Ülkemiz ekonomik koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda 5 bin tl vererek android işletim sistemine sahip samsung  markasında bir telefon alınır mı?

İphone özellikten daha ziyade marka ve adını sattığını hepimiz biliyoruz. Bir iphone 7 alıp masaya koyduğunuzda 30 metreden herkes onun iphone 7 olduğunu ve sizin alım gücünüzün yüksek olduğunu bilir. Samsung telefonlarda ise durum böyle değil modeller birbirine çok benzediği için bu telefona 5 tl vererek masanın üstüne koyduğunuzda insanlar bunun galaxy s serisinin hangisini olduğunu sorma ihtiyacı hissederler. Yalnızca s8 serisinde diğerlerinden farklı olarak ana ekranda home tuşlarının kaldırılmış olması diğerlerinden farklı olarak geliyor.

Yorum Yap