Hotmail Kaydol, Hotmail gelen kutusunda oturum aç

Yeni bir e posta açmak için kullanabileceğiniz hotmail.com e mail servisi ile e posta hesabı alabilirsiniz. Hotmail kaydol ve hotmail gelen kutusu oturum açma konusunda sıkıntı yaşayanlar varsa yazımızı okuyarak bilgi alabilirler. Hotmail kullanıcılarının en çok kullandığı şifre değiştirme, giriş yapma ve oturum açma bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tüm dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan hotmail.com e posta servisi sayesinde kendiniz için e posta hesabı alabilirsiniz. Gerek arkadaşlarınızla iletişime geçmek, gerekse internet sitelerine kaydolmak için ihtiyacınız olan mail adresini kullanımı kolay arayüzü ve güvenliği ile hotmail tercih edebilirsiniz.

Normalde hotmaile kaydolmak ve giriş yapmak oldukça kolay olmasına rağmen yeni kullanmayan başlayanlar bu konularda zorlanabilirler. Kayıt formunda yer alan adınız, soy adınız ve kullanıcı adı gibi bilgileri doldurabileceğiniz kutucuklar aracılığı ile bilgilerimizi kayıt ettikten sonra hotmaili kullanmaya başlayabiliriz. Günümüzde bir iş başvurusu yapsanız veya bankaya kredi çekmek için gitseniz bile sizden mail adresiniz olup olmadığı soruluyor. Bir çok sosyal medya hesabına üye olabilmeniz için telefon numaranz yada e posta adresiniz olması gerekiyor.

HOTMAİL FORMUNUN DOLDURULMASI

hotmail kayıt formunun doldurulması

Hotmail kayıt formunda yer alan adınız bölümüne, arkadaşlarınıza mail gönderdiğinizde başkaları tarafından gözükecek isminiz şeklinde olmalıdır. İsim bölümüne saçma sapan birşey yazarsanız mail gönderdiğinizde kimse mailinizi okumaz direk çöp kutusuna gönderir. Aynı şekilde size iddaalihaber.com gibi bir isimle mail gelse bu kim deyip direk silersiniz maili.  Soyadınız bölümüne adınızda olduğu gibi mantıklı birşey yazarak ilerleyelim.

Hotmail kaydolurken önemli noktalardan birisi kullanıcı adı bölümünü doldururken dikkat etmelisiniz. Kullanıcı adı sizin e posta adresiniz olacak Türkçe karakter olmayacak ve daha önce başkaları tarafından alınmamış olacaktır. Münkünse mail adresini adınız soyadınız şeklinde almaya çalışırsanız hatırlaması kolay olur.

GÜVENLİ HOTMAİL ŞİFRESİ NASIL OLUŞTURULUR?

Güvenli parola oluşturmak için vereceğimiz ip uçlarını dikkate alarak kendiniz için hem güvenli hemde akılda kalıcı parolalar oluşturabilirsiniz. Öncelikle şifreleriniz en az 8 karakterden oluşmalıdır. Mümkünse her site için farklı bir parola belirleyin çünkü a sitesine yazdığınız parolaları alarak sizin facebook, instagram ve diğer hesaplarınızı ele geçirebilirler.  Parola oluştururken telefon numaranız, adınız soy adınız ve tutuğunuz takım gibi herkesin kullanabileceği genel ibareleri belirlemeyin.

Sizinle özdeşleşmiş tuttuğunuz takım, sevdiğiniz hayvanlar, okuduğunuz okul-bölüm en büyük zaaflarınızdan birisidir. Eğer siz başkasının şifresini kırmak isterseniz nasıl kırardınız düşünün ve tam tersini yapmaya çalışın.  Şifrelerimizi güvenli bir şekilde oluşturduktan sonra işlemlere devam edelim.

telefon numaramı belirtmeli miyim

TELEFON NUMARAMI VERMELİ MİYİM ?

Hotmaile kayıt olurken telefon numarası vermek zorunda değilsiniz ve dilerseniz telefonsuz olarak e posta hesabınızı alabilirsiniz. Ancak telefon numaranız zaten bir yerlerden alınabilir bu yüzden ben olsam telefon numaramı vermekte bir sakınca görezdim. İleride şifrenizi unutursanız veya çaldırırsanız kolay yoldan şifrenizi yeniden alabilirsiniz.

Tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduktan sonra sayfanın sonunda yer alan "Hesap oluştur" butonuna tıkladığınızda sistem sizi otomatik olarak hotmail gelen kutusuna yönlendiriyor olacak. Yeni kayıt olduğunuzda kayıt işleminden sonra oturum açarak gelen kutusuna gidiyor olacaksınız. Hotmail gelen kutusunda gönderdiğiniz mailler, arkadaşlarınızdan gelen mailler ve profil  ayarlarınız parola ayarlarınız gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Yeni e posta adresi almak isteyenleri için telefonsuz ve telefon numarası kullanarak hotmail kaydolma konusunda yardımcı olmaya çalıştık. İddaalihaber.com olarak yapamadığınız noktalarda aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.  Hotmail kaydolmak için tıklayınHotmail oturum açmak için tıklayın.

/
5,0 / 5 Toplam : 0 Yorum
Hotmail Kaydol, Hotmail gelen kutusunda oturum aç Yorumları
Puan:
Adınız :
Yorumunuz:

© Copyrigth 2016 iddaalihaber.com İletişim-Contact | Künye