Beşiktaş Başkanı Fikret Orman TRT Spor'da Samet Aybaba'dan yeni stada, Yıldırım Demirören'den transfere kadar bir çok soruya yanıt verdi.

Fikret Orman teknik direktör Samet Aybaba ile 4 yıllık sözleşmelerini tamamlamak istediklerini söylese de, "Ama ilk yıldan da büyük laflar etmek istemiyorum" diyerek tedbirli konuştu.

Yıldırım Demirören'den hesap sorulup sorulmayacağı sorulan Orman, "Beşiktaşlı birinin Federasyon Başkanı olması beni rahatsız etmiyor. 8 senedir yapılan icraatlar ortada olmasına rağmen, genel kurulda hesap sorulmadı ve alkışlandı. Şimdi de benden hesap sorulması bekleniyor. Ben hesap sormam, hesap görürüm. Mahkemeler hesap sorar. Biz bu konulardaki hukuksal çalışmalarımızı tamamladık" şeklinde cevap verdi.

Kendilerinden önceki dönemde yaşanan sıkıntıların bedelini yönetim olarak ödediklerini söyleyen Orman, "Bizden önce alınan oyuncuların ödemesini biz yaptık. Sivok ile Zapotocny'den kalan bonservis ücretlerini hala biz ödüyoruz. 500 milyon TL borcumuz var ve tüm gelirlerimiz temlikli. Kulüp olarak kaynak bulup sermaye arttırımına gittik" diye konuştu.

Yeni stat hakkında da bilgi veren Fikret Orman, "Yeni stadımız 38-42 bin kapasiteli olacak. Üstünün açılır-kapanır olmasını düşünüyorum. İnönü Stadı'nın ismi değişecek. Bir sponsorla anlaşma durumumuz var. Nasıl TT Arena varsa ona benzer bir şey olacak" dedi.

Oyuncularına teklifler gelse de satmayı düşünmediklerini vurgulayan Fikret Orman, "Fernandes, McGregor ve Escude'ye teklifler geliyor. Ama bizim kabul etmeye niyetimiz yok. Escude burada mutlu olduğunu söyledi ve biz de bırakmadık" şeklinde konuştu.

Galatasaray derbisinde Felipe Melo'nun hareketine de değinen Orman "Bizim oyuncularımızdan böyle bir şey olmaz. Bizim futbolcularımızda böyle bir format yok. Maç içersinde olan şeyler bunlar. Oyuncular arasında itişmeler kakışmalar oluyor. Elektriği yüksek maçlar. Beşiktaş maçlarında çok fazla hata oluyor. Centilmenliğimizden dolayı böyle bir şey oluyorsa bu bizim dikkatimizi çeker. Biz işi üslubuyla götürmeyle çalışıyoruz ama bu üslubu değiştirmemiz de mümkün" dedi.


PAYLAŞ     
POPÜLER HABERLER