İstanbul’da bazı bölgelerde elektrik kesintisi yapılacak

31 mart 2017 cuma günü İstanbul’un bazı ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacağı duyuruldu. Yaklaşık 8 saat kesintinin yapılacağı ilçelerin listesi haberimizde.
istanbulda 31 mart elektrik kesintisi

İstanbul Avrupa yakasına bağlı bazı ilçelerde 31 mart cuma günü yapılacak elektrik kesintilerinin detayları belli oldu. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.ş’den  yapılan açıklamaya göre planlı bakım çalışmaları çerçevesinde elektrik kesintilerinin yapılacağı illeri Eyüp, Fatih, Bahçelievler ve çevrelerinde yapılacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş enerji nakil hatlarında yapacağı iyileştirme çalışmaları ve onarım işlemleri için Küçükçekmece’nin bazı semtlerinde 08:00- 18:00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek. Eyüp‘ün bazı mahallelerinde 09:00 – 19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacak. 31 mart cuma günü Fatih ilçesi bazı mahallelerinde 09:00- 13:00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek.

İstanbul’un açıklanana bölgelerinde yaşayan vatandaşlar planlı elektrik kesintilerini Bedaş’ın resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirler. Kesintiler planlı olduğu için genellikle saatlere uyum gösteriliyor ancak plan dışı aksaklıklar sebebi ile belirtilen saatler dışında da elektrikler kesik olabilir.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ ARTIK AKILLI TELEFONLARDA

Elektrik kesintisi uygulamasıElektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder) tarafından hazırlanan mobil uygulama sayesinde artık Türkiye’nin neresinde olursanız olun planlı kesintilerden haberdar olabilirsiniz.  Uygulama sayesinde Türkiye’nin 81 ili ve 970 ilçesinde yapılacak olan planlı kesintileri önceden öğrenerek önlem alabilirsiniz.

Türkiye’de yapılacak olan planlı elektrik kesintileri EPDK kanunları gereğince elektik dağıtım şirketlerinin internet adreslerinden, email aracılığı ile veya gazeteler aracılığı ile ilan ediliyor. Tüketicinin memnuniyetini artırmak ve elektrik kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla yapılacak olan planlı kesintileri artık mobil uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap